- Reklama -zprávy
- Reklama -udalosti

Porovnání StrongVPN vs Le VPN: Která VPN vyhrála?

Jaká VPN má lepší parametry: Strong VPN, nebo je lepší dát přednost Le VPN? U obou VPN jsme porovnali parametry, přičemž výsledek srovnání je 5,8/10 – 5,4/10.

Rychlost připojení Strong VPN – Le VPN, kdo lépe sviští?

Jedním z nejdůležitějších parametrů VPN je rychlost, platí to i o Strong VPN a Le VPN.

První jmenovaná v našem testu dosáhla rychlosti 28 Mb/s, porovnávaná VPN stahovala data průměrnou rychlostí 59 Mb/s. StrongVPN byla o 31 Mb/s pomalejší v porovnání s Le VPN.

Rychlost nahrávání udává upload, u Strong VPN dosáhl hodnoty 1 Mb/s. LeVPN jsme naměřili upload 82 Mb/s, je tedy o 81 Mb/s rychlejší.

Zjišťovali jsme také průměrnou rychlost odezvy, u první VPN byla 34 ms. LeVPN jsme naměřili v průměru 13 ms. Protože platí, že čím nižší rychlost odezvy, tím lépe, tak StrongVPN se projevila o 21 ms horší.

Bodový součet StrongVPN vs Le VPN je 3 /10 : 5/10.

Umí StrongVPN streamování Netflixu?

Vysoká rychlost je pro odblokování zahraničního Netflixu důležitá, Strong VPN tuto možnost nedokáže. Většinou stačí spustit VPN a vybrat některou ze zemí, Le VPN zahraniční Netflix odemknout zvládá.

Díky VPN lze odblokovat také youtubová videa, která jsou v Česku skrytá, přičemž Le VPN tuto dovednost nabízí. Druhá z VPN funkci obejití YouTube zámku obsahuje.

U VPN doporučujeme ohlídat také další funkce, jako je ochrana před únikem DNS, multi-hop připojení a síťové tunelování. Pro příklad Strong VPN má ochranu úniku DNS a Le VPN například nenabízí white-listing.

V disciplíně „funkce“ je tak skóre 5 /10 vs. 7/10.

Jak je na tom Strong VPN v počtu serverů a nabídce zemí?

Málo serverů se může negativně projevit v rychlosti, StrongVPN uvádí 950 serverů. V katalogu LeVPN jsme našli celkem 136 serverů. První z dvojice tak udává o 814 víc .

Vyplatí se sledovat také počet zemí, který u Le VPN dosahuje počtu 120. Druhá porovnávaná VPN nabízí 30, což je o 90 méně. V tomto měření sil tak prohrává .

Doporučujeme sledovat také parametr počtu zařízení, kterých StrongVPN zvládne 12. Le VPN povoluje připojit současně 5 zařízení. Parametry dalších služeb najdete v článku nejlepší VPN pro PC.

Jaké platformy zvládá Strong VPN a které umí Le VPN?

Podporované systémy patří mezi nejdůležitější parametry, StrongVPN zvládne operační systém Android a zvládá iOS. Srovnávaná VPN Le VPN systém iPhone iOS zabezpečí, telefony a tablety s Androidem umí chránit.

Za zmínku stojí také informace o sídle VPN, neboť tamní legislativou se řídí případné sdílení informací o uživatelích s policií. Strong VPN sídlí v USA. Sídlo firmy provozující druhou VPN je v Hongkongu.

Služba StrongVPN není k mání v českém překladu, Le VPN česky taky přeložena není.

V hodnocení platforem dosáhla StrongVPN skóre 9/10, LeVPN si vysloužila hodnocení 9/10.

Cena v akci Strong VPN versus Le VPN

LeVPN lze předplatit od 132 Kč měsíčně, druhou VPN si můžete objednat od 90 Kč měsíčně. Výsledné hodnocení za poměr cena/funkce je 4/10 pro první, respektive 1 /10 pro srovnávanou VPN.

Doporučujeme

Další články autora