- Reklama -zprávy
- Reklama -udalosti

Investice do zlata je spolehlivou ochranou před inflací!

Nákup drahých kovů je stále oblíbenější. Pro investora znamená investování do zlata, stříbra nebo platiny ochranu osobních prostředků před inflací a umělými výkyvy trhu a pro banky – zachování pracovního kapitálu nebo půjčených prostředků z dlouhodobého hlediska.

Největší poptávka je po nákupu zlata – důvodem jsou desítky historických, tržních a dokonce i spekulativních faktorů, které potvrzují racionálnost investování do drahých kovů.

V tomto článku soukromí investoři z webu winsidetrading.com vysvětlí, proč se vyplatí investovat do zlata.

Výhody investování a nákupu zlata

Všechny drahé kovy patří mezi takzvané konzervativní investiční nástroje. Bez ohledu na směnné kurzy na Forexu, u ropy, plynu nebo různých cenných papírů, přirozená hodnota zlata v průběhu let rostla.

Důkazem toho jsou tři jedinečné vlastnosti zlatých aktiv:

1. Omezené množství. Teoreticky lze tisknout dolary, eura, cenné papíry či akcie kolik jen chcete, čímž se jejich tržní hodnota okamžitě sníží na minimum. Zlato je nerostná surovina a jeho ložiska se léty zmenšují.

2. Ochrana před inflací. V dnešní době se tlačí peníze prakticky z ničeho a takto jejich hodnota postupně klesá. Tím vzniká vyšší inflace, která nám navyšuje ceny produktů a služeb. Zlato si svoji hodnotu drží a většinou času také zvyšuje.

3 . Likvidita. Můžete prodávat zlaté cihličky nebo mince, na hotovost v téměř kterékoli zemi na světě. Hodnota zlata je uznávána mezinárodními organizacemi a označuje se jako ochrana před inflací.

Jak začít investovat do zlata?

Existují čtyři hlavní typy investic do drahých kovů:

Zlaté cihličky od 1 gramu do několika kilogramů. Často jsou vyrobeny ze zlata nejvyšší kvality (999,9) a mají potvrzující certifikáty.

Zlaté mince vydané centrálními bankami speciálně pro investory. Mají pevnou cenu, chráněnou před možnou inflací.

Finanční deriváty – do zlata můžete investovat také prostřednictvím futures nebo CFD kontraktů. Tímto způsobem zlato fyzicky nevlastníte a nemusíte řešit jeho bezpečné uložení.

Akcie nebo ETF fondy – Pokud koupíte akcie těžařských firem, investujete do zlata nepřímo. Většina cen akcií těžařů zlata koreluje s vývojem ceny tohoto kovu.

Existují také ETF fondy, které vydávají své podíly, které jsou kryty fyzickým zlatem. Toto investiční zlato mají uloženy v zabezpečených trezorech.

Shrnutí

Přestože je zlato aktivem, jehož hlavním účelem je ochránit peníze před inflací, může být zajímavým investičním nástrojem.

Zlato může nejen ochránit majetek, ale také zhodnotit tyto investice.

Doporučujeme

Další články autora